МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Kampong Lundang, 15150, Kota Bharu, Kelantan: 15150

15150

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Kampong Lundang, 15150, Kota Bharu, Kelantan
Град :Kampong Lundang
Регионот 2 :Kota Bharu
Регионот 1 :Kelantan
Земја :Малезија
Поштенски :15150

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-03
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Kampong Lundang, 15150, Kota Bharu, Kelantan се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 15150.

Другите се е достапен
Kampong Lundang, 15150, Kota Bharu, Kelantan,15150 ©2014 Поштенски Пребарување