МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Kampong Mengabang Bakong, 21020, Kuala Terengganu, Terengganu: 21020

21020

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Kampong Mengabang Bakong, 21020, Kuala Terengganu, Terengganu
Град :Kampong Mengabang Bakong
Регионот 2 :Kuala Terengganu
Регионот 1 :Terengganu
Земја :Малезија
Поштенски :21020

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-11
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Kampong Mengabang Bakong, 21020, Kuala Terengganu, Terengganu се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 21020.

Другите се е достапен
Kampong Mengabang Bakong, 21020, Kuala Terengganu, Terengganu,21020 ©2014 Поштенски Пребарување