МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Taman Melati Tunjang, 06000, Jitra, Kedah: 06000

06000

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Taman Melati Tunjang, 06000, Jitra, Kedah
Град :Taman Melati Tunjang
Регионот 2 :Jitra
Регионот 1 :Kedah
Земја :Малезија
Поштенски :06000

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-02
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Taman Melati Tunjang, 06000, Jitra, Kedah се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 06000.

Другите се е достапен
Taman Melati Tunjang, 06000, Jitra, Kedah,06000 ©2014 Поштенски Пребарување