МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Jalan Undan 1, 30020, Ipoh, Perak: 30020

30020

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Jalan Undan 1, 30020, Ipoh, Perak
Град :Jalan Undan 1
Регионот 2 :Ipoh
Регионот 1 :Perak
Земја :Малезија
Поштенски :30020

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-08
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Jalan Undan 1, 30020, Ipoh, Perak се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 30020.

Другите се е достапен
Jalan Undan 1, 30020, Ipoh, Perak,30020 ©2014 Поштенски Пребарување