МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Taman Kita, 05150, Alor Setar, Kedah: 05150

05150

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Taman Kita, 05150, Alor Setar, Kedah
Град :Taman Kita
Регионот 2 :Alor Setar
Регионот 1 :Kedah
Земја :Малезија
Поштенски :05150

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-02
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Taman Kita, 05150, Alor Setar, Kedah се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 05150.

Другите се е достапен
Taman Kita, 05150, Alor Setar, Kedah,05150 ©2014 Поштенски Пребарување