МалезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Jabatan Amanah Raya, 01508, Kangar, Perlis: 01508

01508

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Jabatan Amanah Raya, 01508, Kangar, Perlis
Град :Jabatan Amanah Raya
Регионот 2 :Kangar
Регионот 1 :Perlis
Земја :Малезија
Поштенски :01508

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :MY-09
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Kuala_Lumpur
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Jabatan Amanah Raya, 01508, Kangar, Perlis се наоѓа во Малезија. Нејзините поштенски код е 01508.

Другите се е достапен
Jabatan Amanah Raya, 01508, Kangar, Perlis,01508 ©2014 Поштенски Пребарување